Inter publikon listën e të ftuarve, Icardi jashtë, befason vendimi për Nainggolan - Bota Sot
Inter publikon listën e të ftuarve, Icardi jashtë, befason vendimi për Nainggolan

Futboll

Inter publikon listën e të ftuarve, Icardi jashtë, befason vendimi për Nainggolan

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 14:25
Foto

Nainggolan u kthye në shtëpi nga kampi i trajnimit në Lugano gjatë fundjavës, me të ardhmen e tij që ishte larg klubit zikaltër.

Interi e ka ftuar Radja Nainggolan për International Champions Cup, duke lënë jashtë Mauro Icardin.

Megjithatë, ‘Nerazzurët’ konfirmuan të martën se belgu do të udhëtonte me ekipin në Singapor për turneun miqësor.

Icardi, në anën tjetër, vazhdon të përjashtohet nga planet e ekipit të parë të Antonio Contes, ndërsa qëndron në Itali.

Të shtunën, Interi nis fushatën në ICC kundër Manchester United, para se të takohet me Juventusin në Naijing dhe Tottenham Hotspur në stadiumin e tyre të ri.

Skuadra e plotë e Interit për International Champions Cup: Berni, Handanovic, Padelli; Bastoni, D’Ambrosio, Dalbert, De Vrij, Ranocchia, Skriniar, Ntube, Pirola; Agoume, Barella, Borja Valero, Brozovic, Candreva, Gagliardini, Joao Mario, Lazaro, Nainggolan, Perisic, Sensi; Longo, Politano, Colidio, Esposito, Vergani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...