Tifozët e Liverpoolit emërohen më të bukurit në Premierligë - Bota Sot
Tifozët e Liverpoolit emërohen më të bukurit në Premierligë

Futboll

Tifozët e Liverpoolit emërohen më të bukurit në Premierligë

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 16:59
Tifozët e Liverpoolit

Liverpooli mund të mos ketë e mbyllur sezonin e kaluar të Premierligës si lider i tabelës, mirëpo tifozët e klubit dolën të parët në një anketë tjetër.

Free Super Tips e bëri një anketë për t’i gjetur tifozët më të bukur në Premierligë, dhe më së shumti vota (26 për qind) morën tifozët e Liverpoolit.

Përderisa, në anën tjetër të tabelës, me vetëm një për qind të votave, përfunduan tifozët e Southamptonit.

Anketa gjithashtu zbuloi se 55 për qind të tifozëve të një klubi të Premierligës do të flinin me një tifoz apo tifoze të një klubi rival.

“Anketa e tregon sjelljen interesante të tifozëve të futbollit ndaj tifozëve të klubeve të tjera. Tifozët kanë perceptim më negativ për tifozët e klubeve të top gjashtëshes të Anglisë, kështu që është e jashtëzakonshme që shumica e tyre do të donin të flinin me një tifoz rival”, ka thënë Jake Apperley, zëdhënës për Free Super Tips.

Chelsea, me 20 për qind, renditet i dyti në këtë listë, përcjellë nga Manchester Unitedi (18 për qind), Arsenali (17 për qind) dhe Burnley (10 për qind).

Tabela e plotë:

1. Liverpool 26%

2. Chelsea 20%

3. Manchester United 18%

4. Arsenal 17%

5. Burnley 10%

6. Tottenham Hotspur 9%

7. Brighton Hove and Albion 8%

8. Manchester City 8%

9. Aston Villa 7%

10. Newcastle United 7%

11. Crystal Palace 6%

12. Everton 6%

13. Bournemouth 5%

14. Leicester City 4%

15. Norwich City 3%

16. West Ham United 3%

17. Wolverhampton Wanderers 3%

18. Watford 2%

19. Sheffield United 2%

20. Southampton 1%

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat