Djali i Pochettinos firmos me Tottenhamin - Bota Sot
Djali i Pochettinos firmos me Tottenhamin

Futboll

Djali i Pochettinos firmos me Tottenhamin

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 17:04
Djali i Pochettinos firmos me Tottenhamin

Pochettino 18-vjeçar, firmos në krah të trajnerit Pochettino. Duket si lojë fjalësh por është e vërtetë. Maurizio Pochettino, i biri i trajnerit të Tottenhamit, Mauricio Pochettino, ka nënshkruar krah babait të tij kontratën profesionale me klubin londinez.

47-vjeçari u shfaq i lumtur dhe krenar me krahun hedhur në supin e të birit, i cili ka impresionuar me të rinjtë, duke merituar kontratën me Tottenhamin.

Sulmuesi anësor ndoqi të atin kur u largua nga Southamptoni drejt Tottenhamit 4 vite më parë.

Trajneri i “Spurs” ka shkëlqyer si futbollit në rolin e mbrojtësit me Espanyolin dhe përfaqësuesen e Argjentinës, ndërsa djali i tij ka një rol krejt të ndryshëm. Ai prite të luajë fillimisht me Tottenhamin U-23 dhe në varësi të zhvillimit të tij si futbollist mund t’i bashkohet ekipit të parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...