Real Madridi tërhiqet nga operacioni “Eriksen” - Bota Sot
Real Madridi tërhiqet nga operacioni “Eriksen”

Futboll

Real Madridi tërhiqet nga operacioni “Eriksen”

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 12:34
Kristian Eriksen

Futbollisti i Danimarkës, Kristian Eriksen, mund të mbetet edhe për një edicion pjesë e Tottenhamit. Pas përfundimit të edicionit, Eriksen njoftoi ekipin anglez se dëshiron të largohet për një sfidë të re. Real Madrdidi ka qenë i interesuar ta transferojë në radhët e veta danezin, por janë tërhequr për shkak të çmimit të kërkuar nga Tottenhami prej 70 milionë eurosh e poashtu edhe pas ardhjes së Eden Hazardit dhe Luka Joviqit. Mesfushori i kombëtares së Danimarkës me ekipin nga Londra, ka kontratë deri në qershor të vitit të ardhshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...