Solskjaer për adoleshentin e United: Ai do të bëhet një super lojtar! - Bota Sot
Solskjaer për adoleshentin e United: Ai do të bëhet një super lojtar!

Futboll

Solskjaer për adoleshentin e United: Ai do të bëhet një super lojtar!

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 19:25
Mason Greenwood

Ole Gunnar Solskjaer ka lavdëruar adoleshentin – Mason Greenwood pas fitores së Manchester United ndaj Leeds.

17 vjeçari shënoi golin e parë në fitoren e ‘Djajve të Kuq’ ndaj Leeds me rezultatin 4-0.

“Ne jemi të kënaqur me golin që ai e shënoi”, tha trajneri norvegjez.

“Është e rëndësishme për sulmuesit që të shënojnë gol, edhe pse e kemi thënë, dhe ne e dimë që ai është i aftë të shënojë gola, por ky gol i parë është ndoshta do ta motivojë atë.”

“Unë mendoj se ka lëvizje dhe është mjaft i zgjuar. Ai do të jetë një lojtar shumë i mirë. Ai mund të startojë edhe në ndeshjet tjera, do ta testojmë”, përfundoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...