Formacioni i Atleticos për sezonin e ri, të cilit duhen t’ia kenë frikën Barca dhe Real Madrid - Bota Sot
Formacioni i Atleticos për sezonin e ri, të cilit duhen t’ia kenë frikën Barca dhe Real Madrid

Futboll

Formacioni i Atleticos për sezonin e ri, të cilit duhen t’ia kenë frikën Barca dhe Real Madrid

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 20:58
Diego Simeone

Atletico Madrid gjatë ditës së sotme ka zyrtarizuar transferimin e Kevin Trippier nga Tottenham Hotspur.

Mbrojtësi anglez do të zëvendësojë Juanfran, në pozitën e krahut të djathtë.

28 vjeçari është një nga shumë transferimet e finalizuara këtë verë nga Atletico Madrid.

Diego Simeone po synon ndërtimin e një skuadre që do ta sfidonte Barcelonën dhe Real Madridin në sezonin 2018/2019.

Për ta bërë këtë, Simeone është në kërkim edhe të dy transferimeve të reja te Atletico Madrid, përfshirë edhe James Rodriguezin e Real Madridit.

Se si mund të duket Atletico në sezonin e ri, mund ta shikoni në pjesën e mëposhtme:

Oblak, Trippier, Gimenez, Mario Hermoso (po punohet në transferimin e tij), Lodi, Marcos Llorente, Saul Niguez, Koke, James Rodriguez *, Joao Felix dhe Alvaro Morata.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...