Liga e Kampionëve pa asnjë skuadër shqiptare, eliminohet edhe Partizani - Bota Sot
Liga e Kampionëve pa asnjë skuadër shqiptare, eliminohet edhe Partizani

Futboll

Liga e Kampionëve pa asnjë skuadër shqiptare, eliminohet edhe Partizani

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 21:23
Partizani, Qarabag

Asnjë skuadër shqiptare nuk do të luaj në rundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Pas eliminimit të Shkëndijës dhe Feronikelit sot është eliminuar edhe Partizani.

Skuadra nga Tirana u mposht me rezultat 2-0 nga skuadra azere, Qarabag.

Pas rezultatit 0-0 në ndeshjen e parë, shqiptarët ishin me shpresë se mund të kualifikoheshin në rundin tjetër pavarësisht se kanë pasur një kundërshtar të fortë dhe me përvoj.

Partizani garat do t’i vazhdoj në rundin e tretë kualifikues të Europa League. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat