Valverde jep mendimin e tij për Griezmann, De Jong dhe Neto - Bota Sot
Valverde jep mendimin e tij për Griezmann, De Jong dhe Neto

Futboll

Valverde jep mendimin e tij për Griezmann, De Jong dhe Neto

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 22:12
Ernesto Valverde

Frenkie De Jong, Antoine Griezmann dhe Neto janë tre blerjet e reja të Barcelonës deri tani dhe Ernesto Valverde ka dhënë mendimin e tij për secilin prej tyre. 

“Sezonin e kaluar De Jong luajti në një nivel të lartë, ashtu si Ajax,” shprehet trajneri për kanalin e klubit. 

“Ai është një lojtar që do të na japë freski në mesfushë dhe është pjesë e së ardhmes. 

Griezmann është një lojtar me eksperiencë në kampionatin spanjoll. Ai është i shpejtë, luan mirë në hapësira të ngushta dhe di të finalizojë mirë. 

Neto do të sjellë eksperiencë dhe është lojtari ideal për të punuar me Ter Stegen.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat