Manchester Cityt i largohet një mbrojtës - Bota Sot
Manchester Cityt i largohet një mbrojtës

Futboll

Manchester Cityt i largohet një mbrojtës

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 22:20
Pep Guardiola

Mbrojtësi i Manchester Cityt, Philippe Sandler do të ribashkohet me ish-kapitenin Vincent Kompany në Belgjikë.

Mbrojtësi i Man City – Philippe Sandler është huazuar tek Anderlechti për të gjithë sezonin 2019/20.

Sandler u bashkua me Citizens në vitin 2018 nga PEC Zwolle për 2.25 milion dhe impresionoi në dy paraqitje me ekipin e Guardiolas.

Sidoqoftë, Sandler është bashkuar me Kompanyn që u largua nga City pas 11 vitesh për t’u bërë menaxher në klubin e vendlindjes Anderlecht.

22-vjeçari do të veshë fanellën me numrin 34 në Belgjikë, ashtu siç bëri edhe në City.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...