Telashe me bastet, dënohet Sturridge - Bota Sot
Telashe me bastet, dënohet Sturridge

Futboll

Telashe me bastet, dënohet Sturridge

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 20:50
Daniel Sturridge

Ylli anglezi futbollit  i cili paraqitet me skuadrën e Liverpool, Daniel Sturridge, do të përballet me një dënim të rëndë.

Sturridge është gjetur fajtor lidhur me disa dyshime që e lidhnin atë me bastet në futboll.

‘Goal’ raporton se ylli i Liverpool do të dënohet me 75 mijë funte, si dhe gjashtë ndeshje mos lojë, për shkak të së kaluarës së tij me bastet.

Sturridge kishte bindur vëllanë e tij që të vinte bast se ai  do t’i bashkohet Sevillas në janarin e vitit 2018.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat