Ngjan edhe kjo, tifozët futen në fushë për t'i rrah lojtarët - Bota Sot
Ngjan edhe kjo, tifozët futen në fushë për t'i rrah lojtarët

Futboll

Ngjan edhe kjo, tifozët futen në fushë për t'i rrah lojtarët

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 10:38
Ngjan edhe kjo, tifozët futen në fushë për t'i rrah lojtarët

Hajduk Split ka humbur nga Gzira e Maltës në Ligën e Evropës.

Klubi kroat ndeshjen e parë e kishte fituar në Maltë 2:0 avantazh, ndërsa para 20,000 tifozëve në shtëpi humbi 3:1 kështu duke u eliminuar.

Pas ndeshjes, tifozët u futën në fushë duke tentuar madje t’i sulmojnë edhe lojtarët, por konflikti fizik u pamundësua nga sigurimi.

Kanë qenë rreth 50 tifozë që kanë vrapuar drejt fushës, Policia i ndali ata në momentin e fundit që të mos i sulmonin lojtarët.

Situata u qetësua vetëm pas ardhjes së një numri të madh të policëve. Tifozët u larguan nga stadiumi duke fërshëllyer dhe fyer lojtarët.

Nga minuta e parë luajti Francesko Tahiraj, ndërsa në bankë ishte mbrojtësi Ardian Ismajli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat