De Ligt "nuk e zë në gojë" Champions dhe tregon pse nuk u transferua te Barcelona dhe PSG! - Bota Sot
De Ligt "nuk e zë në gojë" Champions dhe tregon pse nuk u transferua te Barcelona dhe PSG!

Futboll

De Ligt "nuk e zë në gojë" Champions dhe tregon pse nuk u transferua te Barcelona dhe PSG!

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 11:23
De Ligt

Gjatë prezantimit te Juventusi, De Ligt u pyet edhe mbi objektivat: 

"Ka tre kompeticione, katër bashkë me Superkupën, të shohim se çfarë do të bëjmë: ne duam që të fitojmë gjithçka. Çdo kompeticion tek i cili merr pjesë Juventusi, e bën për të fituar dhe ne do të provojmë".

"Zgjedhja ime ishte një proces i gjatë. Italia është një vend ku ka shumë traditë në mbrojtje: për mua ishte një sfidë e madhe, Juventusi tregoi se besonte shumë te unë. Pse Juventus dhe jo Barcelona apo PSG? Ka shumë motive pse zgjodha këtë fanellë, por në fund ishte ndjesia që më dha kjo skuadër në krahasim me të tjerat".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat