Kur shenon gol nga fotografia

Futboll

Kur shenon gol nga fotografia

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 16:40
Bujar Desku

Kur shenon gol nga fotografia! Bujar Desku, i cili aktualisht është diplomat i Republikës së Kosovës në Bullgari, ka publikuar një foto nga ndeshja e parë e futbollit në Kosovën e pasluftës. 

Image

Fotot e vitit 1999, Bujar Desku është në këmbë i katërti

Në një postim publik ai ka shkruar se një futbollist  mund të luaj një karrierë të tërë dhe të humbet ndeshjen që bëri historinë, ndërkohë që mund të mos luani  kurrë "asnjë minutë" (si unë) dhe ju jeni pjesë e një fotoje dhe ndeshjeje historike!

Sipas tij me impresionuese në këtë foto është data e ndeshjes, e pabesueshme vetëm 2 javë pas luftës./BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat