Juventus arrin marrëveshje me këtë skuadër për Higuain - Bota Sot
Juventus arrin marrëveshje me këtë skuadër për Higuain

Futboll

Juventus arrin marrëveshje me këtë skuadër për Higuain

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 17:17
Gonzalo Higuain

Roma raportohet se ka rënë dakord për një marrëveshje me Juventusin për Gonzalo Higuain, por vetë lojtari argjentinas po zvarrit këtë transferim.

Të dy klubet kanë një raport të mirë mes vete, që tashmë kanë shkëmbyer lojtarët Luca Pellegrini dhe Leonardo Spinazzola.

Sipas Corriere dello Sport, Roma ka rënë dakord për një huazim prej 6 milionë euro për Higuain, ku do të përfshihet edhe një opsion për të drejt blerje për 27 milionë euro.

Higuain tashmë ka filluar stërvitjet me Juventusin për sezonin e ri, me dëshirën e tij për të qëndruar.

Megjithatë, ai është zgjedhja e parë e Romës për të zëvendësuar Edin Dzekon, që është drejt transferimit te Inter.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat