Me urdhër të serbëve përgatitet skenari për kampionin e Kosovës në Sllovaki!  - Bota Sot
Me urdhër të serbëve përgatitet skenari për kampionin e Kosovës në Sllovaki! 

Futboll

Me urdhër të serbëve përgatitet skenari për kampionin e Kosovës në Sllovaki! 

Nga: Kemajl Goca Më: 20 korrik 2019 Në ora: 11:55
Me urdhër të serbëve përgatitet skenari për kampionin e Kosovës në Sllovaki! 

Serbët nuk lënë kund pa i rrasur hundët dhe pa bërë diçka të turpshme që iu shkon për fytyre!

Sepse shovenistët serbë jetojnë me skandale dhe me gjëra të turpshme që bëjnë, për të cilat i njeh edhe bota.

Image

Ky është flamuri i turpit serb!

Kampioni i Kosovës, Feronikeli nga Drenasi, të mërkurën e ardhshme (18.00) luan ndeshjen e parë në Bratisllavë kundër Slovanit nga Sllovakia, në ndeshjen e vlefshme të Europa League në futboll. 

Një farë portali serb, “Kurir” nga Serbia, shkruan me krenari se çfarë thonë tifozët e Slovanit, por harron të thotë, se kjo organizohet nga vetë disa serbë.

“Ai klubi rrejshëm i Feroniklelit, do ta kenë ndjejnë sikur të luajë në Serbi, kemi përgatitur deri tash atmosferën të paparë, nuk na intereson çka do të thotë UEFA rreth kësaj”, kanë porositur tifozët e Slovanit. Ky është një skenar i vetë serbëve por që fshihen pas sedrës së Slovanit! 

Ndërsa “Kurir” shkarravit mes të tjera: “Klubi shqiptar i futbollit Feronikeli nga Kosova dhe Metohija do të vizitojë Sllovakinë në Bratislavë, klub për fansat e të cilit Kosova është zemra e Serbisë dhe theksohet në çdo lojë! Një klub nga provinca jugore serbe nuk ishte me fat, kështu që do ta takohet me klubin sllovak për të cilin Kosova është një vend i shenjtë serb”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat