Festë e rrallë - Bota Sot
Festë e rrallë

Futboll

Festë e rrallë

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 12:06
Festë e rrallë

Festë e rrallë: Algjeria e fitoi Kupën e Kombeve të Afrikës, pas 29 viteve.

Në finalen e madhe që u zhvillua në stadiumin Kombëtar në Kajro, Algjeria mposhti Senegalin 1:0 me golin e shënuar nga Bounedjah në minutën e dytë të ndeshjes.

Kjo është kupa e dytë e tyre në histori.

Futbollistët dhe trajneri ranë në sexhde, duke falënderuar Zotin e Lartëmadhërishëm.
Algjeria edhe para 10 vitesh luajti në finale, por pati humbur nga Nigeria.

Kupën e parë e pati fituar në vend të vet në vitin 1990.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat