Milani i kundërpërgjigjet Romës - Bota Sot
Milani i kundërpërgjigjet Romës

Futboll

Milani i kundërpërgjigjet Romës

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 12:11
Milani i kundërpërgjigjet Romës

Pas shitjeve dhe largimeve që bëri, tashmë Roma kërkon që të përforcojë ekipin e vet me lojtarë të rinj.

Siç raporton “Sky Sport”, klubi verdhekuq ka prej ditësh që është e interesuar për spanjollin e Milanit, Suso. Kuqezinjtë kanë qenë të prerë në vendimin e tyre dhe kanë kërkuar 40 milionë euro.

Por, klubi i Milanos ka ndërruar kurs ditën e fundit dhe siç raporton kjo media, kërkon që në operacion të futet dhe talenti 19-vjeçar Nikolo Zaniolo.

Mesfushori është një prej talenteve më të spikatur në kampionatin italian dhe kërkohet nga Juventusi e Totenhemi.

Roma nuk pritet ta pranojë këtë propozim të Milanit dhe do të insistojë te Suso.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...