Gjyqtari i Kosovës me nënshtetësi zvicerane në Bjellorusi - Bota Sot
Gjyqtari i Kosovës me nënshtetësi zvicerane në Bjellorusi

Futboll

Gjyqtari i Kosovës me nënshtetësi zvicerane në Bjellorusi

Nga: K. Goca Më: 20 korrik 2019 Në ora: 13:48
Gjyqtari i Kosovës me nënshtetësi zvicerane në Bjellorusi

Gjyqtari i mirënjohur nga Kosova, Bekim Zogaj, me nënshtetësi zvicerane, është caktuar që të jetë asistent në ndeshjen e Europa League në futboll, e cila luhet me 24 korrik në orën 19.00, mes BATE Borisov nga Bjellorusia dhe Rosenborgut nga Norvegjia.

Image

Ndeshje që pritet të jetë e luftuar mes këtyre skuadrave.

Kjo ndeshje është e vlefshme e rrethit të dytë kualifikues, ndërsa drejtësinë e ndajnë gjyqtarët zviceranë: kryesor Sandro Scharer, asistent Bekim Zogaj, Devis Dettamanti dhe gjyqtari i katërt Lionel Tschudi.

Edhe një sfidë e re për Zogajn.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat