E pabesueshme sa ka ndryshuar Ilazi - Bota Sot
E pabesueshme sa ka ndryshuar Ilazi

Futboll

E pabesueshme sa ka ndryshuar Ilazi

Nga: Kemajl Goca Më: 20 korrik 2019 Në ora: 18:28
Ulur i pari Ilaz Mjaku me Kadri Ahmetin, në këmbë Naser Meha me Shaban Malokun

Dikur futbollist, e sot është në Bordin e Federatës së Futbollit të Kosovës.  E pabesueshme sa ka ndryshuar Ilazi.

Është Ilaz Mjaku nga Varoshi i Ferizajt, por që ka ndryshuar goxha shumë me pamje nga koha e rinisë kur ishte si futbollist, që atëkohë skuadra quhej Borci, tani KF Ferizaj!

ImageIlaz Mjaku

llazi është ulur i pari dhe aty vërehet se sa ka ndryshuar, me foton që shihet brenda në tekst. Atëkohë i njom, e sot është goxha i mbushur me peshë. 

Krahas Ilazit është i ndjeri Kadri Ahmeti, ndërsa në këmbë Naser Meha dhe Shaban Maloku.

Kjo foto është pothuajse 40 vite, por që ka një kujtim shumë të mirë në këtë kohë, sidomos Ilazi sa ka ndryshuar. Sot është në FFK, një njeri që njihet mjaft atraktiv për opinionin sportiv! Ai e ka pasur mirë me Sabri Hashanin sa ishte kryetar i FFK-së, po ashtu edhe me Fadil Vokrrin (i ndjeri) dhe tani me Agim Ademin!

Çdo pushtet e kalon mirë me Ilazin, sepse është i hareshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat