Prishtina dhe Flamurtari ndahen baras në miqësore - Bota Sot
Prishtina dhe Flamurtari ndahen baras në miqësore

Futboll

Prishtina dhe Flamurtari ndahen baras në miqësore

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 20:46
Ilustrim

Dy skuadrat e kryeqytetit, Prishtina dhe Flamurtari, kanë luajtur sot një ndeshje miqësore.

Rivalët e kryeqytetit kanë testuar vetën në një përballje direkte, në stadiumin e skuadrës së Flamurtarit.

‘Bardh e kaltrit’ dhe ‘Kuqezinjtë’ janë ndarë baras 1:1, në një ndeshje që nuk pati shumë interesim.

Mirel Josa provoi të gjithë lojtarët e tij në këtë takim kundër Flamurtarit, duke parë se si qëndron skuadra e tij.

Prishtina ka bërë disa ndryshime gjatë këtij afati kalimtar, duke pasur edhe largime, nga të cilët vlejnë ai i Armend Dallkut dhe Mergim Pefqelit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat