Formacionet zyrtare: Juventus – Tottenham - Bota Sot
Formacionet zyrtare: Juventus – Tottenham

Futboll

Formacionet zyrtare: Juventus – Tottenham

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 13:10
Foto

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Juventus – Tottenham Hotspur.Juve dhe Tottenham do të përballen në fazën parasezonale, në kuadër të ICC.

Maurizio Sarri ka vendosur që në këtë takim ta luaj nga minuta e parë Gianluigi Buffon, por edhe super yllin Cristiano Ronaldo.

Tek Spurs mungojnë emrat kryesorë të skuadrës si Eriksen apo Kane.

Ndeshja mes dy skuadrave fillon në ora 13:30. 

Juventus: Buffon; Cancelo, Rugani, Bonucci, De Sciglio; Pjanic, Emre Can, Matuidi; Bernardeschi, Mandzukic, Ronaldo

Tottenham Hotspur: Gazzaniga; Walker-Peters, Alderweireld, Tanganga, Georgiou; Winks, Skipp; Lamela, Dele, Son; Parrott 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...