Ancelotti konfirmon gjithçka për James Rodriguez - Bota Sot
Ancelotti konfirmon gjithçka për James Rodriguez

Futboll

Ancelotti konfirmon gjithçka për James Rodriguez

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 09:54
James Rodriguez

Carlo Ancelotti thotë se Napoli është ende duke negociuar një marrëveshje për të nënshkruar me James Rodriguez nga Real Madrid, ndërsa Atletico Madrid ka nisur të përfshihet.

James është lidhur me Napolin gjatë gjithë kësaj dritareje të transferimeve, por një marrëveshje që do të ribashkoi yllin e Kolumbisë dhe trajnerin Ancelotti ende nuk është duke u realizuar.

Atletico ka dalë si një destinacion i mundshëm për James, në mes të bllokimit të bisedimeve mes klubit italian dhe Real Madridit.

I pyetur për ndjekjen e Napolit ndaj James, Ancelotti i tha TV Luna: “Unë nuk jam i vetëdijshëm nëse ai ka arritur një marrëveshje me Atleticon”.

“Ne jemi ende duke folur me James, një lojtar që më pëlqen. Unë jam shumë i lidhur me James, e vlerësoj atë shumë lartë dhe ai me siguri mund të përmirësojë ekipin tonë”.

“Ai nuk ka nevojë të reklamojë veten. Është një lojtar i madh, por nuk është i vetmi lojtar për të cilin po negociojmë haptazi”, tha italiani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...