Kombëtarja U21 pëson nga Brazili, sot luan me Bahrejnin - Bota Sot
Kombëtarja U21 pëson nga Brazili, sot luan me Bahrejnin

Futboll

Kombëtarja U21 pëson nga Brazili, sot luan me Bahrejnin

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 14:51
Kombëtarja U21

Kombëtarja U21 e Kosovës në hendboll ka luajtur të dielen ndeshjen e rradhës në kampionatin botëror për juniorë, në Spanjë.

Në qytetin Pontevedra, kombëtarja jonë pësoi nga Brazili me rezultat 36:23. Brazili ka shfaqur cilësi të lartë në Spanjë dhe këtë e dëshmoi edhe ndaj nesh.

Brazilianët herët në ndeshje kanë filluar të shkëputen në rezultat dhe sigurtë kanë arritur te fitorja e re. Pjesa e parë përfundoi me rezultat 18:10 për Brazilin.

Kështu djemtë tanë kanë marrë përvojën edhe nga një ndeshje e botërorit, skenë në të cilën Kosova luan për herë të parë.

Aspekte të lojës tonë po përmirësohen nga ndeshja në ndeshje, por po ashtu po evidentohen dobësi që në botëror kushtojnë, e që synohet të kalohen me kohë. Ndaj Brazilit ka patur momente kur kombëtarja jonë ishte e barabartë me rivalin. Me pritje është dalluar Flakrim Beqiraj.

Tani djemtë tanë e kanë edhe një ndeshje në grup. Sot nga ora 16.30 luajmë me Bahrejnin, që gjithashtu ka shfaqur nivel. Më pas janë ndeshjet për plasman.

Kosova – Brazili 23:36 (10:18)

Kosova: Luzha, Gubetini 1, Dugolli 3, Abazi, Bajqinovci, Shabani 3, Avdulli 1, Tahirukaj 8, Mustafa 1, Beqiraj, Muqolli 2, Xhafolli 1, Basholli 3, Halili, Dalladaku.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...