Ylli i Premier Ligës do ta zbuloj orientimin homoseksual, klubi frikësohet nga reagimi i tifozëve - Bota Sot
Ylli i Premier Ligës do ta zbuloj orientimin homoseksual, klubi frikësohet nga reagimi i tifozëve

Futboll

Ylli i Premier Ligës do ta zbuloj orientimin homoseksual, klubi frikësohet nga reagimi i tifozëve

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 08:37
Ilustrim

Ka disa vite që Premier Liga Angleze përkrah komunitetin LGBT përmes fushatave të ndryshme të sensibilizimit.

Megjithatë kjo temë vazhdon të ngris reagime në opinion.

Një futbollist me emër të madh në Premier Ligë është homoseksual, megjithatë ai frikësohet që bëj publik orientimin e tij duke pasur frikë nga tifozët.

Gazeta ‘The Sun’ shkruan se futbollisti në fjalë e ka diskutuar me klubin këtë vendim dhe shpejt pritet të bëj njoftim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...