Ish trajneri i madh i Prishtinës mposhti dy herë kancerin, por tani i mungon seksi - Bota Sot
Ish trajneri i madh i Prishtinës mposhti dy herë kancerin, por tani i mungon seksi

Futboll

Ish trajneri i madh i Prishtinës mposhti dy herë kancerin, por tani i mungon seksi

Nga: Kemajl Goca Më: 23 korrik 2019 Në ora: 11:36
Ish trajneri i madh i Prishtinës mposhti dy herë kancerin, por tani i mungon seksi

Një emër që nuk harrohet kurrë nga gjeneratat e vjetra gjithsesi është Mirosllav Çira Bllazheviç. Kroati e drejtoi anijen e Prishtinës në vitin 1985, në kohën kur shkëlqente skuadra në elitën e futbollit ish jugosllav! Trajner i madh që sot e asaj dite ka mbetur në zemrat e tifozëve të flaktë në Kosovë.

Ai ka treguar se dy herë ka mposhtur kancerin dhe tani dihet mirë në moshën 84-vjeçare.

Ndryshe është selektori i parë i Kroacisë që fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror – 98’, në kohën kur e kishte lojtar edhe Ardian Koznikun.     

“Në afat prej shtatë vitesh kam mposhtur dy karcinom-kancer në prostat dhe lëkurën e melanomës, tani jam plotësisht i shëndetshëm, ndërsa e vetmja gjë që nuk kam është seksi", tha Bllazheviç në një rrëfim emocional, transmeton 'Kurir'. 

“Kanceri nuk u përhap, as nuk lëshoi metastaza, dhe kjo ishte vendimtare për shërimin tim. Falënderoj Zotin që jam gjallë”, theksoi mes të tjera kroati.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...