Alarmohet Bayern Munich - Bota Sot
Alarmohet Bayern Munich

Futboll

Alarmohet Bayern Munich

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 12:06
Foto

Në sezonin 2018/2019, Bayern Munich fitoi Bundesligën me 78 pikë.

Kjo ishte kuota më e vogël e arritur në shtatë sezonet e fundit nga klubi bavarez, që ka sunduar Bundesligën përgjatë këtyre sezoneve.

Numri i pikëve, eliminimi i hershëm nga Liga e Kampionëve dhe largimet e Arjen Robben dhe Franck Ribery, kanë alarmuar Bayern Munich.

Yjet e kësaj skuadre kanë kërkuar transferime të mëdha këtë afat kalimtar, nëse dëshirojnë suksesin në Ligën e Kampionëve.

Më i ashpër ka qenë Robert Lewandowski.

“Bayern ka nevojë për transferime të mëdha për të fituar Ligën e Kampionëve”, ka deklaruar Lewandowski.

“Gjithkush e di se nuk është mirë që kemi pak lojtarë në ekip, dhe se shpresoj që në ditët e ardhshme të ndodh diçka”.

Emrat më të mëdhenj të transferuar nga Bayern Munich deri më tani, janë Benjamin Pavard dhe Lucas Hernandez.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...