Hasanaj nënshkruan kontratë profesionale me Triglavin - Bota Sot
Hasanaj nënshkruan kontratë profesionale me Triglavin

Futboll

Hasanaj nënshkruan kontratë profesionale me Triglavin

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 19:25
Hasanaj nënshkruan kontratë profesionale me Triglavin

Qendërsulmuesi shqiptar i ligës së parë sllovene, Qëndrim Hasanaj, e ka vazhduar kontratën e tij me NK Triglav tani edhe si profesionist. 

Image

Hasanaj është formuar si futbollist në këtë klub dhe vazhdon të qëndron besnik ndaj tij. 

NK Triglav garon në ligën e parë, pra ligën kryesore të Sllovenisë ku Hasanaj është angazhuar në ekipin A edhe në sezonin e kaluar, por shkaku i një lëndimi nuk kishte mundur të luaj shumë.

Qëndrim Hasanaj është me prejardhje nga Suhareka, ndërsa është i inkuadruar në kombëtaren Shqiptare U21.

Kontrata e rinovuar me NK Triglav është dyvjeçare, pra deri në vitin 2021 dhe me këtë Hasanaj edhe zyrtarisht bëhet profesionist.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...