10 lojtarët më të mirë që kanë luajtur në Premierligë - Bota Sot
10 lojtarët më të mirë që kanë luajtur në Premierligë

Futboll

10 lojtarët më të mirë që kanë luajtur në Premierligë

Më: 3 gusht 2019 Në ora: 16:14
10 lojtarët më të mirë që kanë luajtur në Premierligë

Që kur u formua në vitin 1992, Premierliga ka sjellë në dritë disa prej futbollistëve më të mirë në historinë e futbollit.

Për shumë futbolldashës, kampionati anglez është më i mirë nga top-5 ligat evropiane.

The Independent ka publikuar listën e lojtarëve më të mirë që kanë luajtur ndonjëherë në Premierligë.

Thierry Henry, i cili shijoi suksese me Arsenalin, është zgjedhur si lojtari më i mirë në ishull.

Ai pasohet nga Cristiano Ronaldo dhe Ryan Giggs, që renditen në pozitat dy respektivisht tre.

Më poshtë lista me 10 lojtarët më të mirë që kanë luajtur ndonjëherë në Premierligë:

10: Sergio Aguero

9: Didier Drogba

8: John Terry

7: Alan Shearer

6: Wayne Rooney

5: Frank Lampard

4: Roy Keane

3: Ryan Giggs

2: Cristiano Ronaldo

1: Thierry Henry.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...