Vukiçeviçi ia ftoh Serbisë, i del me maje për Kosovë! Përmendet edhe Krali - Bota Sot
Vukiçeviçi ia ftoh Serbisë, i del me maje për Kosovë! Përmendet edhe Krali

Futboll

Vukiçeviçi ia ftoh Serbisë, i del me maje për Kosovë! Përmendet edhe Krali

Më: 6 gusht 2019 Në ora: 18:43
Vukiçeviçi ia ftoh Serbisë, i del me maje për Kosovë! Përmendet edhe Krali

Mediat serbe të shastisura dhe secila komenton në mënyrën e vet, nuk i besojnë as syve as veshëve se si një ish futbollist bardhezi, klubit me renome Partizanit të Beogradit të bëhet ktryetrajner i Feronikelit, kampion i Kosovës. “Ish-futbollisti i Partizanit, Dejan Vukiçeviç edhe trajner i Vojvodinës e mori ekipin e ashtuquajtur Kosovë”, shkarravit “Sportski Zurnal”. 

Malazezi Vukiçeviq i del me maje Serbisë shoveniste, kjo e fundit është e tronditur. “Tronditëse! Ish-lojtari i Partizanit merr ekipin e Kosovës.

Ish-futbollisti i Partizanit dhe më vonë trajner i disa klubeve serbe Dejan Vukiçeviç more drejtimin e Feronikelit, një klub nga i ashtuquajturi shteti i Kosovës.

Ai mbahet mend nga tifozët për humbjen (5:0) në Zagreb kundër Kroacisë, pesë gola në rrjetën e portierit Ivica Kral”, shkruan mes të tjera “Informer”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat