Dinamo, po vjen në Kosovë me një mision të madh - Bota Sot
Dinamo, po vjen në Kosovë me një mision të madh

Futboll

Dinamo, po vjen në Kosovë me një mision të madh

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 13:55
Dinamo, po vjen në Kosovë me një mision të madh

Organizimi i kampit stërvitor nga “Dinamo Football Club Academy”, do të sjellë për herë të parë në Kosovë ekspertët kroatë për zbulimin dhe zhvillimin e talentëve të rinj të grupmoshave të ndryshme nga Kosova.

“Dinamo Zagreb Summer Camp” ka hapur konkurs për regjistrimin e futbollistëve të rinj në kuadër të kampit i cili do të organizohet së shpejti.Deri më tani janë regjistruar 50 fëmijë.

Ndërkaq, 8 prej futbollistëve më të talentuar nga 2 prej secilës kategori, do të kenë mundësi të zhvillojnë prova zyrtare në Dinamo Zagreb në Kroaci me të gjitha shpenzimet e mbuluara.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...