Balaj: Gati për sfida të reja në Zvicër - Bota Sot
Balaj: Gati për sfida të reja në Zvicër

Futboll

Balaj: Gati për sfida të reja në Zvicër

Nga: K. G. Më: 7 gusht 2019 Në ora: 18:31
Balaj: Gati për sfida të reja në Zvicër

Futbollisti Liridon Balaj është i lumtur që i bashkohet skuadrës zvicerane Aarau, por në anën tjetër iu është mirënjohës ish klubit të tij, Besa nga Peja. “Se pari dua që ta falënderoj klubin Besa për 10 vite të mrekullueshme.

Të gjithë trajnerët dhe bashkëlojtarët që kam pasur të ky klub që nga mosha 10-vjeçare.

Dua të falënderoj familjen time dhe shokët e mi që më mbështeten çdo minutë.

Dhe së fundi falenderoj agjentin tim Leonard Berisha (sports family office) për mundësinë që më ofroj për ta vazhduar karrierën në Europë. Prej sot do të jem pjesë e klubit FC Aarau. Gati për sfida të reja”, shkruan Balaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...