Mirosllavi që la gjurmë në Kosovë, ja më kënd është bashkë - Bota Sot
Mirosllavi që la gjurmë në Kosovë, ja më kënd është bashkë

Futboll

Mirosllavi që la gjurmë në Kosovë, ja më kënd është bashkë

Nga: Kemajl Goca Më: 8 gusht 2019 Në ora: 15:13
Mirosllavi që la gjurmë në Kosovë, ja më kënd është bashkë

Ende përmendet trajneri kroat Mirosllva Qira Bllazheviq, që në vitin 1985 ka qenë kryetrajner i Prishtinës, në kohën e kapitenit (të ndjerit) Fadil Vokrri.

Një foto interesante, ku krahas Bllazheviqit në mes, shihet ulur edhe Rafet Prekazi, ish futbollist i mirënjohur i Trepçës dhe Prishtinës, kurse majtas në këmbë është siç raportohet Emin Simnica, ish futbollist dhe djathtas Ramadan Zeneli.

Bllazheviqi është trajner i madh i cili me Kroacinë ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror në vitin 1998, kur e kishte lojtar edhe Ardian Koznikun.

Mirosllavi që la gjurmë në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat