Fadil Muriqi në FFK - Bota Sot
Fadil Muriqi në FFK

Futboll

Fadil Muriqi në FFK

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 15:37
Fadil Muriqi në FFK

Presidenti Agim Ademi  dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, kanë pritur sot në selinë e FFK-së vëllezërit Fadil e Xhevdet Muriqi.

Në këtë takim ishin të pranishëm edhe dy ish-bashkëlojtarët e tyre të gjeneratës së artë të Prishtinës, Skënder Shengyli dhe Sahit Kelmendi.

Gjatë këtij takimi Fadil Muriqi, i cili jeton dhe vepron në Australi, i përgëzoi drejtuesit e FFK-së për sukseset e arritura deri më tash, derisa theksoi se rezultatet dhe paraqitjet e Kombëtares së Kosovës po na bëjnë krenarë të gjithëve, ashtu sikurse në vitet e 80-ta kur Prishtina ishte shndërruar në simbol të tërë popullit shqiptar.

Ata uruan që edhe më tutje të vazhdojë ecuria e mbarë e rezultateve të Kombëtares, por edhe puna e mirëfilltë që po bëhet në organizimin sa më të mirë të FFK-së, përmirësimin e infrastrukturës dhe ngritjen e cilësisë së futbollit në kampionatin vendor.

Ndërkohë, presidenti Ademi i njoftoi legjendat e futbollit kosovarë për strategjinë e FFK-së dhe projektet që janë realizuar dhe do të realizohen në të ardhmen me qëllim të zhvillimit të mëtutjeshëm të futbollit të Kosovës. Në fund u ndanë dhurata modeste për mysafirët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...