Tifozët i thonë ‘jo’ Neymarit - Bota Sot
Tifozët i thonë ‘jo’ Neymarit

Futboll

Tifozët i thonë ‘jo’ Neymarit

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 00:41
Neymar Juniori

Tifozët e Real Madridit nuk e duan Neymar Juniorin në “Santiago Bernabeu”. 59,7 për qind nga 137.000 tifozë kanë votuar ‘jo’, kurse 40,3% ‘po’ në sondazhin e AS nëse Reali duhet ta blejë 27-vjeçarin.

Neymar është afër largimit nga Paris Saint Germain.

27-vjeçari raportohet se ka dy opsione, të rikthehet në “Camp Nou”, ose ta veshë fanellën e klubit që kishte ëndërruar si fëmijë, Real Madridit.

Mirëpo, duket se tifozët nuk e kanë në qejf shumë brazilianin, për shkak të problemeve të shumta që ka shkaktuar që nga viti 2017.

Në sondazhin e AS, se a duhet të nënshkruajë Reali me Neymarin, shumica e tifozëve kanë zgjedhur opsionin ‘jo’.

59,7 për qind nga 137.000 tifozë kanë votuar ‘jo’, kurse 40,3% ‘po’, e duan Neymarin në Santiago Bernabeu.

Braziliani është pjesë e PSG-së që nga viti 2017, kur braktisi Barcelonën për 222 milionë euro.

Për dy sezone, plot me probleme e lëndime, Neymar ka shënuar 51 gola në 58 paraqitje dhe ka dhuruar edhe 29 asistime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...