Si të shpërdorosh 45 mln euro, City ia jep falas Valencias futbollistin e blerë 5 vite më parë! - Bota Sot
Si të shpërdorosh 45 mln euro, City ia jep falas Valencias futbollistin e blerë 5 vite më parë!

Futboll

Si të shpërdorosh 45 mln euro, City ia jep falas Valencias futbollistin e blerë 5 vite më parë!

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 21:45
Eliaquim Mangala

Lëvizje në dalje për Manchester Cityn, duke qenë se merkato është mbyllur në Premier League. Eliaquim Mangala kthehet te Valencia. Lajmi është zyrtarizuar nga vetë klubi i "Mestalla"-s. 

Franko-belgu, dy vjet difernecë nga momenti kur iku, në fund të periudhës së huazimit (te Everton dhe Valencia), këtë herë kryen transferimin përfundimtar dhe Manchester City nuk do ta ketë më në pronësi. Kontratë deri në 30 qershor 2021.

City e bleu 5 vite më parë 45 mln euro nga Porto.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat