Juventus dhe Roma afër arritjes se një marrëveshje me Ruganin - Bota Sot
Juventus dhe Roma afër arritjes se një marrëveshje me Ruganin

Futboll

Juventus dhe Roma afër arritjes se një marrëveshje me Ruganin

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 22:12
Daniele Rugani

Juventusi dhe Roma janë afër arritjes se një marrëveshje që do ta dërgonte mbrojtësin italian 25 vjeçar, Daniele Rugani duke luajtur për klubin e kryeqytetin

Juventusi do të kishte preferuar që ta shiste lojtarin në ndonjë klub anglez, por nuk arriti asnjë marrëveshje para mbylljes së afatit kalimtar në Premier ligë.

Tani, duket se Roma është destinacioni i mbrojtësit.

Sipas edicionit romak të Corriere della Sera, marrëveshja për një huazim pritet të arrihet mes Juventusit dhe Romës.

Do të jetë një marrëveshje huazimi me obligim për ta blerë atë në fund të sezonit për 25 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...