Për 12 muaj Alisson ka luajtur 72 ndeshje duke udhëtuar 80 mijë km, pa pushim - Bota Sot
Për 12 muaj Alisson ka luajtur 72 ndeshje duke udhëtuar 80 mijë km, pa pushim

Futboll

Për 12 muaj Alisson ka luajtur 72 ndeshje duke udhëtuar 80 mijë km, pa pushim

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 08:26
Alisson

Analistët e futbollit anglez e kanë lidhur lëndimin e portierit të Liverpoolit Alisson me mungesën e pushimit.

26 vjeçari u lëndua në ndeshjen kundër Norëichit dhe trajneri Jurgen Klopp e ka konfirmuar që ai do të mungoj disa javë.

Alisson gjatë gjithë edicionit 2018/19 nuk ka pasur asnjëherë pushim, duke zhvilluar të gjitha ndeshjet me Liverpoolin në Premier Ligë e Ligën e Kampionëve, më pas me Brazilin në Kupën e Amerikës.

Federata Ndërkombëtare e Asociacioneve të futbollistëve, ka reaguar në lidhje me kalendarin e ngjeshur të Premier Ligës dhe ka thënë se futbollistët po dëmtohen nga ai. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...