Tragjike, vdes heroi i kësaj kombëtareje - Bota Sot
Tragjike, vdes heroi i kësaj kombëtareje

Futboll

Tragjike, vdes heroi i kësaj kombëtareje

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 11:19
Tragjike, vdes heroi i kësaj kombëtareje

Ka vdekur një prej heronjve të Kombëtares së Hondurasit në Botërorin e vitit 2010, që u mbajt në Afrikën e Jugut.Hondurasi po e vajton vdekjen e Walter Martinez, që e ndihmoi kombëtaren të kualifikohej në Botëror për herë të dytë në histori, përcjell Insporti.

Martinez në Botërorin 2010, në ndeshjen Honduras – SpanjëMartinez, 37-vjeçar, ishte për nëntë vite pjesë e kombëtares së Hondurasrit (2002-2011), ku pati 49 paraqitje dhe realizoi 12 gola në këtë periudhë.

Ai ndërroi jetë më 11 gusht në moshën 37-vjeçare, si pasojë e një sëmundjeje kardiovaskulare.Së fundmi ai ishte pjesë e skuadrës Beijing Capital United në Kinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...