Vdes legjenda argjentinase - Bota Sot
Vdes legjenda argjentinase

Futboll

Vdes legjenda argjentinase

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 12:49
Vdel legjenda argjentinase

Heroi i Argjentinës në Kupën e Botës 1986, Jose Luis ‘Tata’ Brown, ka ndërruar jetë, në moshën 62-vjeçare.

Një nga ikonat e triumfit të Argjentinës në Kupën e Botës, në Meksikë, ka ndërruar jetë.Në vendlindjen e tij, në La Plata, Jose Luis ‘Tata’ Brown, ka ndërruar jetë, duke bërë që futbolli argjentinas të jetë në zi.

Legjenda argjentinase prej kohësh ka qenë duke u përballur me sëmundjen e Alzheimer.

Brown, kishte shënuar golin e parë dhe të vetëm për kombëtaren e tij, në Kupën e Botës 1986, në fitoren 3-2 të Argjentinës kundër Gjermanisë Perëndimore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...