Tottenhami ka gati kontratën e re për Eriksen - Bota Sot
Tottenhami ka gati kontratën e re për Eriksen

Futboll

Tottenhami ka gati kontratën e re për Eriksen

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 16:36
Christian Eriksen

Tottenhami është i gatshëm për t’i ofruar Christian Eriksenit, një kontratë të re, me të cilën do të fitojë 200 mijë euro në javë.

Danezi javën e kaluar refuzoj mundësinë për t’u transferuar në Manchester United.

Eriksen po kërkon një sfidë të re larg Anglisë dhe Tottenhami po shpreson që ta bind danezin për të qëndruar.

Nëse kjo gjë dështon, danezi mund të nënshkruaj kontratë me ndonjë klub tjetër në afatin e janarit dhe të largohet sezonin e ardhshëm si lojtar i lirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...