Kukësi mposht konkurencën e Skënderbeut - Bota Sot
Kukësi mposht konkurencën e Skënderbeut

Futboll

Kukësi mposht konkurencën e Skënderbeut

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 17:59
Kukësi mposht konkurencën e Skënderbeut

Blerim Kotobelli tashmë është zyrtarisht një futbollist i Kukësit.

Mbrojtësi i krahut të majtë ka firmosur një kontratë 1-vjeçare me klubin verilindor që fitoi konkurencën me Skënderbeun për ish-lojtarin e Flamurtarit pasi edhe Ilir Daja e donte me çdo kusht në skuadrën e tij.

Te Kukësi 27-vjeçari i cili në të kaluarën ka luajtur edhe me Partizanin, Teutën e Tiranën do të zëvendësojë Simo Rrumbullakun në krahun e majtë të mbrojtjes.

Afrimi i Kotobellit ishte një kërkesë e trajnerit Shpëtim Duro dhe drejtori Nderim Nexhipi sëbashku me presidentin Safet Gjici ja plotësuan dëshirën numrit 1 të stolit të Kukësit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...