Njihuni me 8 përforcimet e Ferizajt - Bota Sot
Njihuni me 8 përforcimet e Ferizajt

Futboll

Njihuni me 8 përforcimet e Ferizajt

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 10:44
Njihuni me 8 përforcimet e Ferizajt

Ferizaj ka prezantuar 8 transferimet e reja, të cilët janë; Dajaku, Livoreka, Mustafa, Bardhi, Asani, Kaçiu, Karahoda dhe Shaqiri.

Gjithashtu eshtë prezantuar edhe trajneri i ri, Bekim Isufi.

"Përforcimet janë: Taulant Dajaku (Drenica), eshtë i njohur në futbollin vendor, si një ndër mesfushorët më cilësor në Superligë. Ai ka qenë pjesë e klubit tonë edhe më parë.Përparim Livoreka (Drita), ishte ndër lojtarët kryesorë të Dritës, dhe pritët të na ndihmojë drejtë objektivave tona.

Bunjamin Asani (Shkup), rikthehet përsëri në klubin tonë, këtë herë me synime më ndryshe. Ai pritët të na ndihmojë shumë në mesfushë. Filonit Shaqiri (Drita), eshtë ndër mesfushorët më cilësor të superligës tonë, bashk me të do të jemi një skuadër më e fortë.

Zgjim Mustafa (Drita), eshtë një mesfushor mjaftë i talentuar, dhe pritët që me potencialin e tij të na ndihmojë mjaftë shumë.

Fatih Karahoda (Liria) është nje sulmus qendron ku pritet te na ndihimoj ne fazen e sulmit.

Behar Bardhi(Viti), rikthehet përsëri në klubin tonë, këtë herë me synime më ndryshe. Ai pritët të na ndihmojë shumë në mbrojte. Donat Kaçiu (Gjilani), ishte për disa vite portjeri kryesor i Gjilanit, eshtë përforcimi ynë i rradhës. Bëhet fjalë për një portjer me cilësi të larta.

Këto nuk do të jenë përforcimet e vetme për klubin tonë. Sot do të vijnë edhe 4 futbollistë Ganez, të cilët janë të gatshëm ti ndihmojnë klubit tonë", bëhet e ditur nga KF Ferizaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...