Zidane jep lajmin e shumëpritur - Bota Sot
Zidane jep lajmin e shumëpritur

Futboll

Zidane jep lajmin e shumëpritur

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 14:58
Zidane jep lajmin e shumëpritur

Zinedine Zidane ka konfirmuar se shënjestra e Napolit, James Rodriguez është në planet e tij në Real Madrid. “Ai është i aftë dhe unë jam i kënaqur që është në skuadër”, deklaroi Zidane.

James u përpoq të merrte një pushim gjatë mandatit të parë të Zidanes si shefi i Madridit dhe i kaloi dy sezonet e fundit si huazim në Bayern Munich.

Ai zgjodhi të mos e bënte magjinë e tij të përhershme dhe pritej të bashkohej me Napolin, por dështimi i Los Blancos për të nënshkruar me Paul Pogban në dukje ka mbajtur mesfushorin në Spanjë.

“Ai është i përshtatshëm dhe unë jam i kënaqur që është në skuadër,” u përgjigj trajneri kur u pyet për 28-vjeçarin.

“Jam i lumtur me lojtarët e mi dhe jam përqendruar, si ata, në ndeshjen e parë. Unë kam lojtarët më të mirë tashmë, nuk kam asnjë dyshim për këtë. Paul është një lojtar i Manchesterit dhe ju duhet ta respektoni atë”, ka shtuar tekniku francez.James është vlerësuar veçanërisht nga presidenti i klubit Florentino Perez, i cili shpenzoi 76 milionë euro për ta sjellë atë para pesë vjetësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...