Mitrovica ndeshet me gjermanet, Vllaznia me danezet - Bota Sot
Mitrovica ndeshet me gjermanet, Vllaznia me danezet

Futboll

Mitrovica ndeshet me gjermanet, Vllaznia me danezet

Nga: Kemajl Goca Më: 16 gusht 2019 Në ora: 15:17
Mitrovica ndeshet me gjermanet, Vllaznia me danezet

Kampionia e Kosovës, Mitrovica, do të ketë punë të vështirë në garat kualifikuese të Champions League në futboll.

Mitrovica ballafaqohen me gjermanet Wolfsburgun, ndërsa ndeshjet e para luhen me 11/12 shtator dhe ato të kthimit pas dy jave, me 25/26 shtator.

Ndërkaq, kampionia e Shqipërisë, Vllaznia do të luajë me danezet Fortuna Hjørring.

Në 16-ën e finales takohen: 
Juventus (Italia) - Barcelona (Spanja)
Hibernian (Skocia) - Slavia Praga (Çekia)
Spartak (Serbia) - Atletico Madrid (Spanja)
Braga (Portugalia) - PSG (Franca)
Vllaznia (Shqipëria) - Fortuna Hjørring (Danimarka)
Cheranovo (Rusia) - Glasgow City (Skocia)
Ryazan-VDV (Rusia) - Lyon (Franca)
Arsenal (Anglia) - Fiorentina (Italia)
Göteborg (Suedia) - Bayern Munih (Gjermania)
St. Pölten (Austria) - Twente (Holanda)
Anderlecht (Belgjika) - BIIK-Kazygurt (Kazakistani)
Breidablik (Islanda) - Sparta Praga (Çekia)
Mitrovica (Kosova) - Wolfsburg (Gjermania)
Pitea (Suedia) - Brøndby (Danimarka) 
Lugano (Zvicra) - Manchester City (Anglia)
Minsk (Bjellorusia) - FC Zürich (Zvicra)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...