Rikthehet Superliga e Kosovës - Bota Sot
Rikthehet Superliga e Kosovës

Futboll

Rikthehet Superliga e Kosovës

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 09:16
Ilustrim

Klubet kosovare sot rikthehen për të nisur sezonin e ri.

Superliga e Kosovës sot starton sezonin 2019/2020, i cili pritet të jetë interesant shkaku i ndryshimeve të mëdha që kanë bërë disa skuadra.

Për herë të fundit në Superligën e Kosovës, do të garojnë 12 skuadra, dhe në fund të sezonit, në një rang më të ulët do të bien plot katër skuadër, duke larguar sistemin e ‘play offit’.

Niveli më i lartë i garave në sezonin e ardhshëm do të ketë vetëm 10 ekipe.

Ky sezon i ri që po hapet sot, në orar ka tri ndeshje.

Në ndeshjet e ditës së shtunë, do të jetë derbi në mes KF Flamurtarit – FC Prishtina dhe Feronikeli – Drencia.

Ndeshja tjetër në orar, është ajo mes Llapit dhe Vushtrrisë.

E këto ndeshje do të fillojnë nga ora 17:00.

Në ditën e diel zhvillohen tri ndeshjet tjera, dhe ato janë:

Drita-Ferizaj

Trepça’89-Gjilani

Dukagjini-Ballkani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...