Pique: Më mirë që humbëm tani se në fund të sezonit - Bota Sot
Pique: Më mirë që humbëm tani se në fund të sezonit

Futboll

Pique: Më mirë që humbëm tani se në fund të sezonit

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 09:52
Gerard Pique

Gerard Pique e ka marrë lehtë humbjen e Barcelonës në “San Memes” përballë Athletico Bilbaos, në ndeshjen hapëse në kampionatin spanjoll.

Kampionët e Spanjës janë mposhtur 1-0 me një supergol të shënuar nga Aritz Aduriz, në minutën e 89’ të ndeshjes.

“San Memes është gjithmonë i vështirë për ne”, ka deklaruar Pique.

“Ne nuk ishim vetvetja. Që nga fillimi ata ishin më të mirë, megjithëse në pjesën e dytë ranë pak”.

“Në fund, fitimi ose humbja zbret në detaje, dhe ne largohemi me një humbje që do të jetë e mirë për ne, sepse është më mirë të humbasim tani sesa në fund të sezonit”, përfundoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...