Formacionet zyrtare: Southampton – Liverpool - Bota Sot
Formacionet zyrtare: Southampton – Liverpool

Futboll

Formacionet zyrtare: Southampton – Liverpool

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 15:47
Southampton – Liverpool

Liverpool sot zhvillon ndeshjen e javës së dytë në Premier Ligë kundër Southamptonit.

“The Reds” pas fitores së arritur javën e kaluar, dhe pas fitimit të Superkupës së Evropës do të synojnë ta vazhdojnë serinë e fitorëve.

Tanime të dy trajnerët kanë publikuar formacionet me të cilët do të nisin ndeshjen.

Tek Liverpooli edhe pse u raportua se portieri Ardian do të mungojë, ai pritet ta nis ndeshjen qysh nga minuta e parë, ndërsa Shaqiri edhe kësaj radhe do ta nis ndeshjen nga bankina.

Southampton:

Image

Liverpool:

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat