Real Madridi kërkon ta shfrytëzojë humbjen e Barçës me një fitore kundër Celtas – formacionet zyrtare - Bota Sot
Real Madridi kërkon ta shfrytëzojë humbjen e Barçës me një fitore kundër Celtas – formacionet zyrtare

Futboll

Real Madridi kërkon ta shfrytëzojë humbjen e Barçës me një fitore kundër Celtas – formacionet zyrtare

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 16:02
Pamje nga ndeshja

Real Madridi do të mundohet të nxjerrë më të mirën nga vetja në ndeshjen si mysafir i Celta Vigos në javën e parë të La Ligas.

Kjo sidomos pas humbjes së Barcelonës mbrëmë kundër Athletic Bilbaos, derisa kampioni në fuqi spanjoll u shpartallua krejt në fund, me Aritz Aduritz që shënoi një supergol me gërshërë në minutën e 89-të për t’ia siguruar fitoren Bilbaos.

Reali do të mundohet ta shfrytëzojë këtë dhe të fitojë avantazh të hershëm para rivalit të përbetuar duke triumfuar sot kundër Celtas në ndeshjen që fillon nga ora 17:00.

Më poshtë, formacionet zyrtare:

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...