Pogba apo Neymar, kjo është përgjigjia e Zidanes - Bota Sot
Pogba apo Neymar, kjo është përgjigjia e Zidanes

Futboll

Pogba apo Neymar, kjo është përgjigjia e Zidanes

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 16:28
Zinedine Zidane

Janë shtuar zërat se Paul Pogba dhe Neymar JR pritet të tansferohen gjatë kësaj vere në Real Madrid.

Paul Pogba dhe Neymar JR vazhdojnë të jenë objektivat kryesor të Real Madridit.

Kampioni i shumëfishtë i Spanjës po kërkon me ngulm transferimin e dy super yjeve në Santiago Bernabeu.

Reali ka tentuar me një ofertë rreth 120 milionë funte për Paul Pogban, ofertë që është hedhur poshtë nga Manchester United.

Klubi anglez nuk dëshiron të heqë dorë nga ylli i tyre, ndërsa Los Blancos po kan vështirësi edhe për transferimin e Neymarit.

Për dy futbollistët që lidhën me një kalim të mundshëm te Real Madrid, ka folur edhe trajneri Zinedine Zidane.

“Paul Pogba është futbollist i Manchesterit dhe ne duhet ta respektojmë këtë. Jemi duke menduar vetëm për ndeshjen ndaj Celtas”, u shpreh Zidane, që të njëjtat fjalë i tha edhe për brazilianin Neymar.

“Neymar nuk është një lojtar i Real Madridit dhe unë vetëm sa thashë se të rëndësishëm janë lojtarët që gjenden këtu në ekipin tonë”, përfundoi tekniku francez.

Real Madridi do të luaj takimin e parë në La Liga në udhëtim te Celta Vigo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...