Mane befason me këtë deklaratë pas fitores ndaj Sotton - Bota Sot
Mane befason me këtë deklaratë pas fitores ndaj Sotton

Futboll

Mane befason me këtë deklaratë pas fitores ndaj Sotton

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 20:54
Sadio Mane

Sadio Mane ka thënë se “i vije keq” që ndihmoi Liverpoolin ta mposhte Southamptonin.

Senegalezi realizoi golin e parë në ndeshjen e sotme, që ishte një nga më të bukurit në karrierë.

Goli i tij i hapi rrugën fitores 2-1 të Liverpool në St’ Mary’s Stadium, aty ku Kosova muajin e ardhshëm do të luajë ndeshjen ndaj Anglisë.

Mane tha për BBC Sport: “Më vjen keq që është kundër ekipit tim të vjetër dhe më vjen keq që duhet të shënoj por tani jam duke veshur fanellë të Liverpoolit”.

“Southampton ishte një hap shumë i mirë për mua, kam respekt të madh për këtë klub.

“Është një vend i mrekullueshëm. Kam mësuar shumë këtu dhe ata janë njerëz shumë të bukur. Por është pjesë e futbollit dhe ju duhet të merreni me të”, përfundoi Mane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...